Články se štítkem: Colors of Finance 2022

Patrik Novotný: Fond NEMO již několikrát v historii ukázal, že umí strategicky využít zhoršených podmínek na trhu

Jaké jsou strategie pro výběr portfolia investičního programu ivy? Jaká bude ziskovost nemovitostního fondu NEMO v roce 2023? Co je hlavním rizikem zastropování cen energií? Na tyto a další otázky jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru Patrika Novotného, Head of Asset Management, Colosseum a.s.

rozhovory / / 04. 11. 2022

číst dále

Konference COLORS OF FINANCE řešila ožehavá témata dnešní doby a rozšiřovala obzory!

Konference COLORS OF FINANCE se uskutečnila 12. 10. 2022 v Multifunkční aule Gong v ostravských Dolních Vítkovicích. Ohlasy účastníků, které nyní rezonují online prostorem, jen potvrzují jediné. I letos si akce obhájila pověst největší networkingové události na finančním trhu v ČR. COLORS OF FINANCE představilo 60 vystavovatelů a 45 řečníků, inspirativní industriální prostory zaplnilo 1 239 účastníků. Ti mnohdy přebíhali mezi přednáškami, panelovými diskusemi a prakticky zaměřenými workshopy, kterých bylo celkem 17.

/ 01. 11. 2022

číst dále

Michal Pobuda: Drahé kovy tvoří pro některé investory zajímavý doplněk tradičních investičních portfolií

Jak se společnosti KAPITOL finančně daří v jednotlivých odvětvích nabízených produktů? Jaké výhody má investování do drahých kovů? Kam se vyvíjí finanční poradenství? O tom všem a také o dalších zajímavých tématech jsme si povídali s Michalem Pobudou, který se na Colors of Finance zúčastní panelové diskuze Stávající klient nad zlato.

rozhovory / / 08. 10. 2022

číst dále

V Brně brzy vyroste nová městská čtvrť Pod Hády

Investujte do moderní čtvrti, která myslí na budoucnost obyvatel, přírody i města.
V údolí Pod Hády začne na jaře příštího roku vyrůstat nová brněnská čtvrť, která přinese přes 700 kvalitně postavených bytů. V pestrých dispozičních řešeních, aby si vybrali jednotlivci i rodiny. Čtvrt bude zahrnovat náměstíčko, bytové domy, obchody, sportoviště, dětská hřiště, dostatek zeleně včetně zelených střech nebo bydlení pro seniory. Ve druhé etapě projekt počítá s výstavbou školky, která významně uleví i stávajícím obyvatelům v přilehlém okolí. Splňte si sen o kvalitním bydlení a buďte přírodě na dosah.

finance / / 08. 10. 2022

číst dále

Aktualizace Talkey. Multilicenční model, jednodušší práce s klíči a bezpečnější šifry

Verze Talkey 5.0 je tady. Pracovali jsme na novinkách, díky kterým se vám bude s aplikací snáze pracovat. Nově můžete např. používat více licencí na jednom zařízení. Zjednodušili jsme také práci s klíči – nyní můžete používat jeden klíč pro mobilní i desktopovou aplikaci. Talkey jsme rovněž obohatili o kryptografické algoritmy, které splňují doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Čtěte dále, co je nového.

digitalizace / / 08. 10. 2022

číst dále

Aleš Smutný: Současná ESG regulace je příliš složitá

Jak je rozdělený dohled v České národní bance nad finančními trhy? Hovořili jsme s Alešem Smutným, ředitelem odboru regulace finančního trhu II, který vede v ČNB tým zaměřený na nastavení a výklad pravidel kapitálového trhu, ESG, AML, vybraných otázek bankovnictví a dalších oblastí. Je regulace ze strany státu dostatečně silná a jak Aleš vnímá společensky odpovědné investice?

rozhovory / / 05. 10. 2022

číst dále

Štefan Tillinger: Bez digitalizace si dnes finančně-poradenský byznys nelze vůbec představit

V rámci České republiky je OK HOLDING na 2. místě, co se týče předepsaného pojistného plnění. Jaké jsou aktuální trendy v pojišťovnictví? Ve kterých segmentech se skupině nejvíce daří a které oblasti stagnují? Kam se posunul finančně-poradenský trh v průběhu let? Nejen o tom jsme si povídali se Štefanem Tillingerem.

rozhovory / / 05. 10. 2022

číst dále

Jana Brodani: Češi investují v rostoucí míře, koncem roku měli zainvestováno kolem 18 % svých celkových finančních aktiv

Jana Brodani pravidelně přednáší na domácích i zahraničních konferencích a publikuje v odborných publikacích. Dlouhodobě se věnuje tématům zajištění na stáří, efektivitě kapitálového trhu a otázkám zastoupení žen ve finančním sektoru. Povídali jsme si nejen o těchto tématech, ale také o tom, jak sama investuje, ráda relaxuje nebo jak se proměňuje investiční chování Čechů.

rozhovory / / 05. 10. 2022

číst dále

Aktuální situace na hypotečním trhu nahrává pohyblivým sazbám a spotřebitelským úvěrům.

Podle údajů Hypoindexu od společnosti Fincentrum činila počátkem srpna průměrná úroková sazba hypoték 6,23 % a meziměsíčně tak klesla o 0,05 procentního bodu. Jedná se o vůbec první pokles od května 2021. Měsíční splátka hypotečního úvěru na 3,5 milionu korun sjednaného do 80 procent odhadní ceny nemovitosti při fixaci na tři roky, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,23 % tak činí v září 23 tisíc korun.

/ 30. 09. 2022

číst dále

Buřinka boří mýty v nové kampani podporující výhodnost financování udržitelných technologií

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) přichází v době dramatického růstu cen energií s řešením v podobě financování nových udržitelných technologií. Na konkrétních příkladech ukazuje návratnost investice do tepelného čerpadla nebo fotovoltaických panelů. Vysvětluje a vyvrací mýty o energiích, úvěrech nebo finanční náročnosti, které často pramení z neznalosti a nedostatku informací. Nabízí možnost financování udržitelného bydlení zvýhodněným Úvěrem od Buřinky pro budoucnost, díky kterému má klient slevu na úrokové sazbě 0,3 %. Ve výpočtech vychází z kalkulací firmy Woltair, experta na tepelná čerpadla a fotovoltaiku, se kterým Buřinka navázala spolupráci.

finance / / 30. 09. 2022

číst dále

Dosáhněte svých cílů bezpečně a rychle s PRESTO Půjčkou od UniCredit Bank

Současné ceny plynu a elektřiny vedou mnoho Čechů k úvahám nad využitím úspornějších a ekologičtějších zdrojů energií. Investovat tak lze například do fotovoltaických panelů, topných obrazů, tepelného čerpadla či výměny oken. Ne všichni jsou pochopitelně připraveni na velký výdej z peněz, obzvlášť v době vysoké inflace.

finance / / 30. 09. 2022

číst dále

Mojmír Kramný: holver vždy stál na silných vztazích a osobní podpoře

Mojmír Kramný, ředitel a jednatel holveru, se v letošním ročníku Colors of Finance zúčastní panelové diskuze Stávající klient nad zlato, kde nám představí svůj osobitý přístup ke klientům, který je především založen na silných a osobních vztazích. V rozhovoru nám Mojmír představí své začátky ve finančním světě, shrne aktuální situaci v holveru a na závěr nám doporučil knihu k přečtení, podcast k poslechu a dokument k shlédnutí.

rozhovory / / 28. 09. 2022

číst dále

Marek Černoch: Colors of Finance vnímám jako jednu z nejvýznamnějších finančních konferencí, která má zvučné jméno.

Marek Černoch přijal naše pozvání a zúčastní se panelové diskuze „Stávající klient nad zlato“. Při té příležitosti jsme Marka vyzpovídali, jak se mu daří ve vedení ČASF, jak se mění finančně – poradenský trh, osobní názor na finanční gramotnost v ČR a také prozradí zákulisní informaci – na co se může návštěvník těšit v rámci panelové diskuze.

rozhovory / / 28. 09. 2022

číst dále

MetLife za 30 let působení na českém trhu vyplatila svým klientům přes 4,5 miliardy korun

Pojišťovna MetLife v tomto roce slaví 30 let od vstupu na český trh s životním pojištěním. Za tuto dobu svým klientům vyplatila více než 4,5 miliardy korun a stala se pro ně záchrannou sítí a oporou ve chvílích, kdy z nejrůznějších důvodů náhle potřebovali rychlou a účinnou pomoc. Nyní má MetLife více než 230 000 individuálních klientů, kteří se na ni spoléhají při jejich cestě životem. MetLife se v ČR též stará o 400 firem, které 40 000 svých zaměstnanců nabízí skupinového životního pojištění. Pojďte se společně s námi podívat na zajímavosti z cesty, kterou během třiceti let působení v Česku MetLife urazila.

finance / / 23. 09. 2022

číst dále

Amundi: Nabízíme investiční řešení na míru pro drobné klienty i korporace

Amundi Asset Management je přední světový investiční správce, který v současnosti spravuje přibližně 1 924 miliard Euro. Nabízíme investiční řešení díky celé řadě odborných znalostí v oblasti aktivní i pasivní správy, tradičních i reálných aktiv. Poskytujeme také poradenství a služby a také technologické nástroje. Našimi klienty jsou drobní klienti bankovních sítí a distributoři třetích stran, institucionální investoři, korporace a další investiční profesionálové.

finance / / 23. 09. 2022

číst dále

Jsme všestrannou finanční skupinou a silným obchodním partnerem

UNIQA v loňském roce dokončila svou fúzi se společnostmi AXA a díky tomu rozšířila své portfolio o produkty a služby v oblasti investic a penzí. Stala se tak všestrannější finanční skupinou a zároveň silnějším partnerem jak pro klienty, tak pro spolupracující společnosti.

finance / / 23. 09. 2022

číst dále

Investiční mix jako cesta ke stabilním výnosům

CODYA investiční společnost, a.s. nabízí klientům možnost investovat do fondů, které se zaměřují na různá odvětví. Klient má tak možnost vytvořit si diverzifikované portfolio na míru dle svých preferencí. A do jakých oblastí lze v CODYi investovat?

finance / / 23. 09. 2022

číst dále

David Dvorský: Na kryptoměnách mě fascinuje práce s pravděpodobností a asymetričností rizik

Zakladatel makroekonomicky orientovaného mikro-fondu D&K digital současně studující Ekonomii na VŠE. V dnešním rozhovoru jsme Davida Dvorského vyzpovídali na téma kryptoměn. Poradí vám, jak s nimi pracovat i pokud jste konzervativní investor.

rozhovory / / 21. 09. 2022

číst dále

Mirek Topolánek: Chování Ruska není příčinou, ale důsledkem

Hlavní motivační řečník letošní konference Mirek Topolánek nám poskytl obsáhlý rozhovor. Nebere si v něm servítky a jak sám slíbil, stejně tak tomu bude i na jeho přednášce v Ostravě. Řešili jsme finančně-poradenský trh v ČR, inflaci, energetickou krizi i prezidentskou volbu. Čtěte dále.

rozhovory / / 21. 09. 2022

číst dále

Historický vývoj inflace pohledem Pavla Kohouta

Bývaly doby, kdy jsme málem zapomněli, že vůbec existuje. V roce 2013 dokonce Česká národní banka podnikla „hrdinský“ krok na podporu inflace, neboť se obávala i nepatrného poklesu cen. Devizové intervence trvající několik let nás přišly draho a účet stále není uzavřen. Nyní řešíme dvojciferný růst cen a nevíme si příliš rady, ať už jde o ČNB, vládu, zákonodárné sbory, podnikatele i širokou veřejnost. Lze inflaci překonat vhodnou investiční strategií?

finance / / 15. 09. 2022

číst dále

Filip Goszler: Posilujte své silné stránky a nesnažte se vylepšovat to, co vám přirozeně nejde

Konzultant silných stránek, školitel a pořadatel vzdělávacích akcí, které se zaměřují na technologie. Filip Goszler pomáhá lidem osvojovat si dovednosti budoucnosti a pomocí unikátní metody Gallup nacházet jejich přirozené talenty. V dnešním rozhovoru jsme si povídali o seberozvoji, financích i nacházení rovnováhy mezi osobním a pracovním životem.

rozhovory / / 14. 09. 2022

číst dále

Retail parky a FKI: Od vyšší inflace k vyššímu zhodnocení

Fond REALIA FUND SICAV a.s. je zaměřený výhradně na retail parky. Fond nekupuje velká nákupní centra, kancelářské budovy, skladové haly ani hotely. Fond kupuje pouze hotové a 100% obsazené retail parky, které ihned po vstupu do fondu generují výnos. Investor tedy nenese rizika spojená s developmentem (růst cen stavebních materiálů, časové prodlení apod.). Také průběh pandemie potvrdil odolnost tohoto obchodního modelu.

finance / / 09. 09. 2022

číst dále

Vladimír Svoboda: Vyšší podíl investic v private equity může snížit dopad inflace na majetek

Člen dozorčí rady a stratég ADAX Private Equity Fund SICAV a.s., který se zúčastní Colors of Finance v panelové diskuzi Zabiják peněz jménem inflace, nám poskytl svůj pohled na vysokou míru inflace a jak s ní co nejlépe bojovat. Probrali jsem také jednotlivá finanční aktiva a která z nich jsou z pohledu investora nejperspektivnější. Která to podle vás byla?

osobní rozvoj / / 09. 09. 2022

číst dále

Nakupujte a prodávejte kryptoměny na ANYCOIN.CZ

Anycoin je českou kryptoměnovou směnárnou působící na českém trhu od roku 2019. Umožňuje nákup a prodej kryptoměn za České koruny z pohodlí domova a v současné době je jednou z největších českých směnáren. Na Anycoin.cz můžete jednoduše obchodovat více než 130 různých kryptoměn, Bitcoin zakoupíte již od částky kolem 100 Kč.

finance / / 09. 09. 2022

číst dále

Jiří Kratochvíl: Za sebe říkám, že není lepší síť než Linkedin

Specialista na sociální sítě, nadšenec do Linkedinu a majitel komunikační agentury DIGITAAL s vášní pro cestování. Jirka Kratochvíl povede na Colors Of Finance workshop Linkedin trénink pro finanční poradce. Povídali jsme si o sociálních sítích, osobním brandingu, firemní komunikaci i úspěšných kampaních na Linkedinu. Je už Facebook za zenitem? Nejen to se dozvíte v následujícím rozhovoru.

osobní rozvoj / rozhovory / / 06. 09. 2022

číst dále

AVANT nabízí svým klientům pestré portfolio investičních fondů

AVANT investiční společnost, a. s. (AVANT IS) je česká investiční společnost, která se od svého založení specializuje na zakládání, správu a administraci fondů kvalifikovaných investorů (FKI) a nabízí investiční příležitosti určené výhradně kvalifikovaným investorům. Společnost spravuje 149 investičních fondů a podfondů, z nichž je 14 fondů kotováno na burze. Celkový objem aktiv ve fondech dosahuje 83,3 miliard Kč k 2Q 2022.

finance / / 02. 09. 2022

číst dále

Money Advocate: Pomáháme klientům odhalit nekalé praktiky pochybných firem

Money Advocate z.s. je nestátní nezisková organizace založená za účelem pomáhat finančním poradcům a ostatním finančním zprostředkovatelům či jejich klientům. Upozorňovat na nekalé praktiky pochybných firem zabývajících se správou majetku bez potřebné licence. Dále v rámci prevence Money Advocate z.s. chce vzdělávat poradce a širokou veřejnost, aby dokázali správně vyhodnotit rizika podvodných produktů.

finance / / 02. 09. 2022

číst dále

Konzervativní investice do nemovitostí jako správná odpověď na nejistotu a inflaci

Konzervativní investice do kvalitních nemovitostních aktiv po celé Evropě jsou v kurzu! Jen v letošním druhém čtvrtletí vložili klienti do fondů z rodiny INVESTIKA více než miliardu korun, což období mezi dubnem a červnem řadí mezi nejúspěšnější kvartály v historii investiční společnosti INVESTIKA. Celkový objem aktiv pod její správou tak dosáhl už přes 15 miliard korun.

finance / / 02. 09. 2022

číst dále

Petr Bartoň: Reality jsou sázkou na jistotu i v době vysoké inflace

Hlavní ekonom investiční skupiny Natland, který vystoupí na Colors Of Finance se svou přednáškou v panelové diskuzi Zabiják peněz jménem inflace, nám poskytl velice obsáhlý rozhovor. Povídali jsme si o české ekonomice, recesi, úrokových sazbách a politice ČNB, o akciích i hrozbě sektorových daní nebo o realitních fondech. Na závěr se s námi Petr Bartoň podělil o svůj tip – jaká bude průměrná meziroční inflace v roce 2023. Tipnete si také?

finance / rozhovory / / 30. 08. 2022

číst dále

Vladimíra Hagenová: Správná rétorika může zvýšit úspěšnost prodeje

Zkušená lektorka rétoriky Vladimíra Hagenová učí a konzultuje rétoriku nejen pro firemní komunikaci. Na Colors Of Finance povede workshop Rétorická klouzačka. Jak může kultivovaný mluvený projev pomoci při vyjednávání, zvýšit úspěšnost prodeje a pozvednout sebevědomí? A co je naopak největším „zabijákem“ úspěšného obchodního jednání? Nejen o tom jsme si povídali v následujícím rozhovoru.

osobní rozvoj / rozhovory / / 30. 08. 2022

číst dále

Petr Krajcigr: Vyhrávám díky perfektním vztahům s klienty. V krizi je důležitý klid a selský rozum

Patří k nejúspěšnějším vázaným zástupcům a poradcům v Chytrém Honzovi. V Havlíčkově Brodě si vybudoval pozici jedničky a další metou je pro něj teď ovládnout rovnou celou Vysočinu. Jeho expertízou jsou investice, za 24 let působení obsloužil přes 5 000 klientů a pyšní se prestižním certifikátem EFA. Řeč je o Petru Krajcigrovi. Co by doporučil začínajícím i zkušeným investičním poradcům v nejistých dobách? A jak je na tom s technologiemi? To se dozvíte v tomto rozhovoru.

finance / rozhovory / / 25. 08. 2022

číst dále

RAYNET míří na Colors of Finance

RAYNET je české CRM, které by měl používat každý finanční a investiční poradce. Díky němu totiž získá perfektní přehled o svých klientech, nezapomene na schůzku, telefonát ani na žádný důležitý detail, který klient někdy zmínil. Se všemi funkcemi, které CRM nabízí, vás na konferenci Colors of Finance rádi seznámí přímo rejnoci – lidé z RAYNETu.

finance / / 25. 08. 2022

číst dále
Petr Kasa

Petr Kasa: Pokud chcete být finančně silní a nezávislí, musíte začít ve své hlavě

Příběh jak z amerického filmu. Od založení firmy z rodinných peněz až po uvedení na burzu. Jeden z hlavních motivačních řečníků a spoluzakladatel společnosti Pilulka Holding Petr Kasa vystoupí na letošní konferenci Colors of Finance se svou inspirativní přednáškou. Přečtěte si rozhovor, ve kterém vám prozradí více ze zákulisí vedení firmy i z osobního života.

rozhovory / / 19. 08. 2022

číst dále

Daniela Písařovicová: Investuji už několik let. Nyní jsem v ohromném mínusu, ale nepanikařím

Moderátorka Daniela Písařovicová je ikonou konference Colors of Finance. Máme radost, že se ujme moderování i letošního 5. ročníku. Při té příležitosti jsme ji vyzpovídali, jak to má s financemi ona sama. Věnuje se investicím, jak nahlíží na finanční gramotnost českého národa nebo co je pro ni při moderování největší výzva? Potěšila nás svými otevřenými odpověďmi.

rozhovory / / 08. 07. 2022

číst dále
starší články