Konference COLORS OF FINANCE řešila ožehavá témata dnešní doby a rozšiřovala obzory!

Konference COLORS OF FINANCE se uskutečnila 12. 10. 2022 v Multifunkční aule Gong v ostravských Dolních Vítkovicích. Ohlasy účastníků, které nyní rezonují online prostorem, jen potvrzují jediné. I letos si akce obhájila pověst největší networkingové události na finančním trhu v ČR. COLORS OF FINANCE představilo 60 vystavovatelů a 45 řečníků, inspirativní industriální prostory zaplnilo 1 239 účastníků. Ti mnohdy přebíhali mezi přednáškami, panelovými diskusemi a prakticky zaměřenými workshopy, kterých bylo celkem 17.

--- redakce CoF

Konference poskytla opravdu pestrobarevný průřez celým finančním světem. Mezi vystavovateli byly investiční společnosti, broker pooly, poradenské firmy, fondy, banky, pojišťovny i zástupci specializující se na kryptoměny. Na jednom místě jste tak mohli potkat kolegy, navázat nové obchodní kontakty, a hlavně si rozšiřovat obzory. V aule to hučelo jako v úle, cinkaly sklenky s proseccem a celý den provázela úžasná atmosféra, kterou ještě umocňovala unikátní architektura Dolních Vítkovic, slunečné počasí a všudypřítomná vůně dobré kávy.

 

Celý den v hlavním sále moderovala Daniela Písařovicová. Zahájení konference se ujal Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana Moravskoslezkého kraje, který konferenci udělil záštitu a rovněž ji finančně podpořil. Poté se už chopil slova hlavní motivační řečník konference Mirek Topolánek se svou provokativní přednáškou „Aktuální krize a jak z ní ven, lepší zítřky za obzorem?“. Věnoval se aktuálním tématům, závislosti na Rusku i finanční gramotnosti českého národa. Apeloval přitom na zodpovědnost každého jedince za vlastní finanční zdraví.

 

Hlavní sál se stal místem, kde probíhaly nejen přednášky, ale i podnětné panelové diskuse. Hovořilo se o budoucnosti finančně-poradenského trhu, řešila se inflace, zelená energetika a ESG investice, ale také byznys v roce 2023 a prognózy na následujícího období. Celý blok uzavřel Petr Kasa, spolumajitel společnosti Pilulka Lékárny. Posluchačům předal mnoho inspirace ze své podnikatelské praxe.

 

Z dalších řečníků jmenujme například Marka Černocha z ČASF, Tomáše Voltra z EFG, hlavního ekomoma skupiny Natland Petra Bartoně, Tomáše Pfeilera ze společnosti Cyrrus, Františka Michalovíche z ARTS Asset Management, Miroslava Svobodu z Delloite, Michala Pobudu z KAPITOL, Pavla Kohouta z Delta IS, Patrika Novotného z Colosseum, Mojmíra Kramného z holveru nebo Emmanuela Chilauda z Mondelēzu a mnoho dalších.

 

Kromě hlavního dějiště probíhal program i v menším sále a ve dvou učebnách, kde mohli účastníci navštěvovat praktické workshopy. Lektoři se věnovali osobnímu rozvoji, silným stránkám Gallup, práci se sociální sítí LinkedIn nebo behaviorálním financím jako nástroji pro boj s neklidnými časy. V Rétorické klouzačce se jste se mohli naučit, jak používat správnou mluvu a artikulaci při obchodním vyjednávání.

 

Roman Kolev ze společnosti TESLA IS představil fond Realita v novém. Filip Stropek s Tomášem Menčíkem ze společnosti CYRRUS radili, jak správně investovat do dluhopisů a kdy být na pozoru. Generální partner konference, nemovitostní fond NEMO, ve svém workshopu prezentoval jeden z nejstabilnějších investičních segmentů – komerčni nemovitosti, které poskytují stabilní zhodnocení. Zástupci společnosti Springtide Ventures zprostředkovali své zkušenosti z Izraele a poodkryli, jak funguje izraelský trh venture capital.

 

Lumír Schejbal z advokátní kanceláře Schejbal & Partners hovořil o ochraně majetku firem a novinkách v regulaci finančního trhu a krypta. David Dvorský z D&K Digital prozradil, jak poznat, kdy (ne)investovat do kryptoměn na základě dostupných metrik. Společnost OK Klient představila OK portfolia vhodná pro začínající finanční poradce. Jan Kodada z investiční společnosti Delta IS představil skládačku vybraných Fondů kvalifikovaných investorů.

 

Témat a námětů k diskusi byl tedy nespočet. Z rozhovorů s účastníky vyplynulo, že nejvíce si na COLORS OF FINANCE cení toho, že mohou potkat kolegy z celého finančního sektoru na jednom místě a užít si den plný vzdělávání, networkingu a dobré nálady.

 

PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM

 • Speciální poděkování patří Moravskoslezskému kraji, který jménem pana hejtmana konferenci udělil záštitu a akci rovněž finančně podpořil.
 • Děkujeme generálnímu partnerovi, společnosti NEMO-nemovitostní fond.

 

Děkujeme hlavním partnerům konference:

 

 • KAPITOL
 • OK KLIENT
 • Investiční společnosti Colosseum
 • holver
 • DELTA Investiční společnost
 • ARTS Asset Management
 • Chytrá investice Ivy

 

Děkujeme všem partnerům konference:

 

 • REDSIDE investiční společnost
 • Investiční skupina Natland
 • TESLA investiční společnost
 • Investiční společnosti CYRRUS
 • NEY spořitelní družstvo
 • Investiční společnosti ADAX Private Equity Fund SICAV
 • nsure – srovnávač a sjednávač pojištění
 • Za možnost vyzkoušet si testovací jízdy vozy BMW i za soutěž o víkendové zapůjčení vozu děkujeme společnosti CarTec Group.
 •  Za pitný režim děkujeme společnosti Rajec.

 

Kontakt pro média:

Ing. Petra Kunzová

Projektová manažerka

e-mail: petra@colors-of-finance.cz

tel.: +420 733 544 822

Štítky

Úvodní článek Colors of Finance 2022