banner

Petr Procházka: Životní pojištění můžete upravovat podle životní situace i v průběhu trvání smlouvy

Životní pojištění nám nemůže vrátit zdraví, ale může další život podstatně ulehčit. Pokud je nastaveno správně. A podle průzkumu, který si Kooperativa nechala zpracovat, tomu tak často bohužel není. Jak upozorňuje Petr Procházka, ředitel Úseku pojištění osob v Kooperativě, pojistná částka a pojištěná rizika by se měla odvíjet od životní situace klienta.

--- redakce CoF

Můžete to trochu rozvést?

 

Důraz na správně a dostatečně nastavená rizika pojištění klademe již dlouho. Pro všechny zájemce o pojištění jsme v našem PRŮVODCI připravili názorné vysvětlení, jak by rozsah a výše jejich pojištění měly vypadat. Nechceme totiž nabídku odbýt léta používanou zkratkou ´Pojistná částka má být ve výši 1-3 násobku ročního příjmu´. V některých případech potřebujete mnohem vyšší částku, někdo jiný zase určitý typ pojištění nepotřebuje vůbec.

 

Jak by tedy měl klient své pojištění nastavit, aby splnilo účel?  

 

PRŮVODCE je aplikace, ve které naši poradci podrobně prozkoumají potřeby klienta, a z jejich analýzy vygenerují doporučenou pojistnou ochranu – návrhy pojistných rizik i částky, na jaké doporučujeme pojištění uzavřít. Pokud si podle těchto parametrů klient sjedná pojistnou smlouvu, má jistotu, že je kvalitně pojištěn. Budu-li konkrétní, pro klienta, kterému vyhovuje život single, neplánuje rodinu, je pojištění pro případ smrti nejspíš úplně zbytečné. 

Ale pokud je čerstvým otcem novorozence? Pak by takové pojištění pro případ smrti, invalidity nebo vážného onemocnění mělo dítě zajistit na nezbytné minimum až do doby jeho prvního výdělku. Zamyslet by se nad tím mohli a měli i ti, co už pojištění sjednané mají, ale o zajištění takových vážných následků prozatím neuvažovali. Navýšit si limity, upravit rizika nebo rozsah smlouvy, mohou kdykoliv. 

 

Uvědomují si klienti, že stačí málo a mohou se dostat do vážných finančních problémů? 

 

Každým rokem postihne jen v ČR mozková mrtvice 25 tisíc lidí. Pokud se rychle neobnoví přívod krve a kyslíku do mozku, může dojít k trvalému poškození nebo ke smrti. Že pro takové případy existuje vhodné připojištění, ovšem podle výše zmíněného průzkumu vůbec netuší 80 % dotázaných, ale po jeho představení zároveň 53 % lidí tato nabídka zaujala. Vyšší pojistné plnění může zásadně pomoci dorovnat výpadek příjmů u dlouhodobé léčby, zajistit nadstandardní léčbu, nebo lepší a rychlejší rekonvalescenci. Až do konce tohoto roku nabízíme všem zájemcům možnost sjednat si tento typ připojištění s výhodou dvojnásobné pojistného plněné v případě mozkové mrtvice.

 

Dvojnásobek sjednané pojistné částky nabízíte už poněkolikáté, osvědčilo se Vám to?

 

Úkolem pojišťoven mimo jiné je, aby šířily osvětu, protože vážné onemocnění, jako je například i mozková mrtvice, dokáže lidem změnit život. Zároveň chceme podporovat naše klienty v zájmu o skutečně důležitá pojištění a pojistná rizika, taková, která v těžkých životních chvílích mohou pomoci a podpořit je. Časově omezené akce, v rámci kterých získají klienti při sjednání daného rizika možnost dvojnásobné výplaty pojistné plnění, připravujeme pravidelně několik posledních let. Ve všech případech se nám historicky dařilo výrazně, a především dlouhodobě, navýšit zájem o takový typ pojištění.

 

Tento rozhovor vyšel v Magazínu Colors of Finance 1/2020

Štítky

Pojištění Šestka rozhovor

Přečtěte si také

Jiří Kratochvíl: Za sebe říkám, že není lepší síť než Linkedin

osobní rozvoj / rozhovory / / 06. 09. 2022

Mojmír Kramný: holver vždy stál na silných vztazích a osobní podpoře

rozhovory / / 28. 09. 2022