stonek

Šest důvodů proč investovat do realitních fondů

Realitní fondy představují zajímavou alternativu ke klasickým fondů, které spravují finanční aktiva. V současné době je investování do těchto fondů velmi populární, a i proto vznikají na trhu stále nové. Důvodů proč do nich investovat je více. V poslední době se ukazovala zejména relativně vysoká odolnost proti možným výkyvům trhu a vyšší míra jistoty dlouhodobého výnosu.

--- Vladan Kubovec, Vedoucí oddělení alternativních investic, Conseq Investment Management a.s.

Důvodů pro tyto skutečnosti vidím několik:

 

– většina velkých nemovitostí, které fondy vlastní, má více nájemců, proto je zde riziko rozložené mezi několik subjektů a nikdy nevypadne celý příjem z nemovitosti

 

– o úspěchu fondu mimo jiné rozhoduje lokalita nemovitosti. Již samotná poloha velmi významným způsobem předurčuje schopnost udržet si v budoucnu všechny parametry určující její hodnotu na trhu.

 

– většina nájemních smluv v komerčních prostorách se uzavírá na dlouhou dobu. Tyto smlouvy tak většinou přesahují obvyklý cyklus ekonomiky, a pokud jsou nájemci bonitní společnosti, jsou schopny případný výkyv ekonomiky bez problému překlenout.

 

– nemovitosti zpravidla nekopírují pohyby na finančních trzích. Je velmi těžké předvídat, jak na propad na finančních trzích zareaguje právě nemovitostní trh. Většinou reaguje s výraznějším prodlením a pouze v některých segmentech trhu, tudíž fondové peníze mohou být zhodnocovány i v případě, že ostatní trhy jsou v recesi.

 

– fondy mají kvalitní analytický tým a asset management, takže jsou schopny lépe vyhodnocovat investiční příležitosti a možná rizika s tím související, případně tato rizika kvalitním asset managementem obrátit ve svůj prospěch. Zázemí investičních společností a realitních fondů poskytuje potřebné zkušenosti i analytická data pro rozhodování ne na základě aktuálních trendů nebo článků v tisku, ale podle hlubších dat a zkušeností na realitním trhu.

 

– zajímavé výnosy většinou představují investice, které jsou pracné na asset management a skrývají v sobě přidanou hodnotu, a také nemovitosti, které většinou kupní cenou výrazně převyšují investiční možnosti většiny lidí, pokud si je chtějí pořizovat samostatně. Právě sdílení prostředků ve fondové platformě poskytuje běžným podílníkům možnost podílet se na investičních možnostech ve vyšších částkách a s promyšleným investičním managementem.

 

 

Štítky

Čtyřka

Přečtěte si také

Petr Krajcigr: Vyhrávám díky perfektním vztahům s klienty. V krizi je důležitý klid a selský rozum

finance / rozhovory / / 25. 08. 2022

Retail parky a FKI: Od vyšší inflace k vyššímu zhodnocení

finance / / 09. 09. 2022